Almuñecar – wycieczki fakultatywne

Wybór Almuñecar jako bazy do poznawania Andaluzji jest bardzo sensowny. Miasteczko jest oddalone o około 80 kilometrów od Malagi, co czyni go idealną bazą wypadową do wielu atrakcji w Andaluzji.

Malaga jest osiągalna w godzinę, podróż z Almuñecar do Sewilli zajmie nam około 3 godzin. Granada i zespoły pałacowe Alhambry są osiągalne w mniej więcej godzinę. Gibraltar to natomiast wycieczka na 2 godziny w jedną stronę. Do miasta nie dociera kolej, ale wydostanie się z Almuñecar jest możliwe autobusami. Jeśli chcecie Państwo zwiedzić okoliczne miasteczka jak Nerja, Frigiliana to nie ma lepszego miejsca wypadowego niż Almuñecar.

Planując wycieczki fakultatywne z Almuñecar, warto wziąć pod uwagę odległość miejsc które chcemy zwiedzić. Dojazd autokarem z Almuñecar do odległych miast w Andaluzji jak np. Sewilli  trwa około 3 godzin w jedną stronę.  Planując wycieczki fakultatywne do Sewilli warto wziąć pod uwagę bardzo wysokie temperatury. Miasto to należy do najgorętszych w Hiszpanii, z tego też względu najwygodniej dojechać tam  wygodnym busem  oczywiście z wyposażeniem w klimatyzację i kierowcę.

Miasta czy atrakcje położone bliżej Almuñecar to np. zespół pałacowy Alhambra w Granadzie. Jest oddalony o mniej niż godzinę od Almuñecar, a jest to jedna z najciekawszych wycieczek fakultatywnych, którą można zrobić będąc w Almuñecar.

Jedna z polecanych wycieczek fakultatywnych z Almuñecar to kierunek Nerja do jednej z najpiękniejszych jaskiń w Europie, Cuevas de Nerja. 

 

Dlaczego wycieczki fakultatywne? Ponieważ to najtańszy i najwygodniejszy transport z Almuñecar.

 

Należy pamiętać, że Hiszpania ma jedne z najbezpieczniejszych bezpłatnych autostrad na świecie.

Do wszystkich największych miast Andaluzji jak Malaga, Kordoba, Granada czy Sewilla dojedziemy autostradami z Almuñecar.

Wycieczki najlepiej odbywać w sezonie letnim, kiedy wszystkie atrakcje w Andaluzji są już otwarte.

 

 

Najpopularniejsze wycieczki fakultatywne z Almuñecar – 12 propozycji:

wycieczka z Almunecar do Granady

1) Zespół Pałacowy Alhambra w Granadzie 

Oddalony 83 kilometry od Almuñecar, 1 godzinę autem

Mając z planach zwiedzanie wszystkich obiektów Alhambry należy wcześniej pomyśleć o zakupie biletów – TUTAJ. Bilety najlepiej zarezerwować przez oficjalną stronę, która jest także w języku angielskim. Do zakupu biletów na Alhambrę wymagana jest karta debetowa lub kredytowa. Bilety należy mieć wydrukowane.

Zwiedzanie pałacu w Granadzie bez wcześniej zakupionego biletu jest możliwy, ale tylko obiektów: muzeum i Pałacu Carlosa V. Wejście do Ogrodów Generalife można wykupić osobno na miejscu.

Frigiliana wycieczka z Almunecar

2) Białe andaluzyjskie miasteczko – Frigiliana

Oddalone 26 kilometrów od Almuñecar, pół godziny autem

Frigiliana to najbardziej instagramowe miasteczko w Andaluzji należące do tak zwanej Ruta de los Pueblos Blancos. Wyjątkowo pięknie położone, w górach skąd z kilku tarasów rozpościera się piękny widok na wybrzeże Costa del Sol. Festiwal Trzech Kultur odbywający się latem nadaje miejscu splendoru.

Wybierając się zwiedzanie Frigiliany nie trzeba myśleć o zakupie biletów na atrakcje. Sam spacer po miasteczku to atrakcja sama w sobie a zwiedzanie kościoła, starego spichlerza czy dawnego pałacu hrabiów jest bezpłatny.   WIĘCEJ

wycieczki fakultatywne z Almunecar

3) Jaskinie, Balcon de Europa i plaża Calahonda w Nerja

Oddalone 20 kilometrów od Almuñecar, 20 minut autem

Nerja – czytaj (nerha), to piękne nadmorskie miasteczko nieopodal Almuñecar znane z Balkonu Europy oraz pięknych jaskiń tzw. Cueva de Nerja które są jednymi z największych atrakcji na Costa del Sol. Długość samych korytarzy to, aż 4823 metrów co klasyfikuje je jako jedne z największych jaskiń w Europie tego typu. Warto kupić bilety online – TUTAJ aby uniknąć kolejki. 

Biorąc pod uwagę bliską odległość od Almuñecar to wręcz obowiązkowy punkt na mapie wycieczek fakultatywnych z Almuñecar. Okoliczne plaże i klify należą do najpiękniejszych w okolicy.

wycieczki z Almunecar

4) Bajkowy zamek Maurów na wzgórzu w Salobreña

Oddalone 20 kilometrów od Almuñecar, 20 minut autem

Salobreña to miasteczko na Costa Tropical z historią sięgającą czasów neolitu, czyli około 3000 lat wstecz. Leży w regionie gdzie masowo uprawiono i przerabiano trzcinę cukrową. Z tamtych lat pozostało niewiele, aktualnie w murach kilku dawnych fabryk wytwarza się rum. 

Castillo de Salobreña to pozostałość po czasach arabskich i panującej w dawnym Królestwie Granada dynastii Nasrydów. Położony bajkowo, na wzgórzu z którego 9 tarasów widokowych Miradores del Cielo rozpościera się widok panoramiczny na wybrzeże oraz góry. Bilety kupimy na miejścu.   WIĘCEJ

wycieczka do MAlagi

5) Modernistyczne miasto i stolica Costa del Sol – Malaga

Oddalone 80 kilometrów od Almuñecar, 1 godzinę autem

Malaga to stolica wybrzeża słońca i prowincji. Największe zabytki Malagi to Katedra z XV wieku, twierdza Alcazaba i zamek Gibralfaro, ruiny Teatru Rzymskiego. Malaga to miasto urodzin Pabla Picassa, na Plaza de la Merced zanjduje się dom narodzin malarza Casa Natal a niedaleko także Muzeum z największymi zbiorem jego dzieł. Do atrakcji w Maladze nie jest wymagana rezerwacja biletów.

Będąc w Maladze punktem obowiązkowym jest spacer po nowoczesnym i pięknym porcie Muelle Uno. Warto przespacerować się po dzielnicy artystycznej Soho i prestiżowym Calle Larios.    WIĘCEJ

co zobaczyć Almunecar

6) Benalmadena z zamkiem ku czci Kolumba, farmą motyli, kolejką widokową i delfinarium

Oddalona 96 kilometrów od Almuñecar, ponad 1 godzina autem

Benalmadena to największy kurort Costa del Sol, stąd niebywała ilość atrakcji turystycznych, także dla dzieci. Najmłodsi zachwyceni będą wycieczką do motylarium Mariposario, oceanarium Sea Life w pięknym porcie Puerto Deportivo, czy delfinarium Selwo Marina. Bezpłatną atrakcją dla dzieci jest Park de la Paloma, w którym dokarmić można żyjące dziko króliki, kury, osły, kaczki, pawie.

Dla lubiących pomniki historii ciekawym miejscem będzie Castillo de Colomares. Teleferico z kolei to kolejka widokowa na wzór Cable Car na Gibraltarze z pokazem ptaków drapieżnych zamiast małp

wycieczka do Mijas

7) Białe andaluzyjskie miasteczko z osiołkami – Mijas

Oddalone 110 kilometrów od Almuñecar, ponad 1 godzina autem

Mijas  to miasteczko w prowincji Malaga, położone w górach Sierra de Mijas. Znane z kilku ciekawych i unikatowych miejsc na świecie: najmniejszej fabryki czekolady, zbioru muzealnego najmniejszych przedmiotów na świecie znajdującym się starym wozie cyrkowym oraz unikalnym owalnym kształcie areny walk byków. Bilety a wszystkie atrakcje można zakupić na miejscu.

Jednak symbolem Mijas, z którego mieszkańcy są dumni i który przypomina o ich korzeniach, jest osiołek. Burro taxi to ośle taksówki, którą dawniej były głównym środkiem transportu.    WIĘCEJ

Wycieczka z Almunecar do Ścieżka Króla

8) Andaluzyjska Ścieżka Króla – Caminito del Rey

Oddalone 140 kilometrów od Almuñecar, 1.5 godziny autem

Ścieżka Króla to największa atrakcja Andaluzji od czasów jej otwarcia w 2015 roku. Spacer na wysokości ponad 100 metrów n.p.m. wzdłuż kamiennych ścian wąwozu jest wyjątkowym przeżyciem,niegdyś dostępny tylko dla alpinistów. Nazwa potoczna Ścieżka Króla przywarła do tego miejsca, gdyż jako pierwszy szlak przeszedł w 1920 roku ówczesny Król Hiszpanii Alfonso XIII.

Caminito del Rey to jedna z tych atrakcji w Andaluzji, na którą należy wykupić bilety – TUTAJ  z wyprzedzeniem online    WIĘCEJ

wycieczki do Marbella i Puerto Banus

9) Marbella i Puerto Banus miejsca z klasą i dla bogatych

Oddalone 140 kilometrów od Almuñecar, 1.5 godziny autem

Marbella to luksusowy kurort Costa del Sol, w którym swoje wille mają Leonadro di Caprio czy George Clooney. Golden Mile to najdroższa ulica miasta, coś na wzór Rodeo Drive w Beverly Hills. Niezwykły mikroklimat Marbelli sprawia że jest całorocznym kąpieliskiem celebrytów z pięknymi plażami.

Puerto Banus z kolei to najbardziej luksusowa marina w Hiszpanii, porównywalna z Saint Tropez we Francji. Butiki mają tu najdroższe marki, jak Gucci, Chanel czy Dior.     WIĘCEJ

wycieczki fakultatywne co zwiedzić

10) Wielki Meczet w Kordobie, mieście trzech kultur

Oddalone 240 kilometrów od Almuñecar, 2.5 godziny autem

Kordoba to miasto, w którym przez wieki w harmonii żyli przedstawiciele trzech największych religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Wszystkie z nich odbiły piętno na tym, jak miasto wygląda dziś. Wielki Meczet to największy zabytek Kordoby i jego symbol. Zabytków w centrum historycznym jest dużo więcej: Alcazar de los Reyes Cristianos z pięknymi ogrodami, most Puente Romano z Torre de Calahorra. Bilety do Mezquity i innych atrakcji kupić można w kasach na miejscu.

Spacer po dzielnicy żydowskiej Juderia oraz wejście do Synagogi to jak wycieczka w czasie.  

wycieczki z Almunecar

11) Sewilla – stolica Andaluzji

Oddalona 280 kilometrów od Almuñecar, 3 godziny autem

Sewilla to jedna z dalszych wycieczek z Almuñecar, dlatego wybierając się do stolicy Andaluzji, gdzie są największe zabytki Hiszpanii i ich największa ilość, warto wziać pod uwagę nocleg.  Katedra w Sewilli to największy gotycki kościół na świecie, wewnątrz znajduje się grób Krzysztofa Kolumba. Aby nie stać w długich kolejkach warto kupić bilet online – TUTAJ

Będąc w Sewilli zobaczyć trzeba Plac Hiszpański oraz modernistyczny budynek Metropol Parasol nazywany też Setas de Sevilla z racji kształu grzybów. Oba obiekty zobaczymy bezpłatnie.    WIĘCEJ

co zobaczyć w Almunecar

12) Upper Rock na Gibraltarze i spotkanie z małpami 

Oddalony 210 kilometrów od Almuñecar, ponad 2.5 godziny autem

Gibraltar to teren należący do Królestwa Wielkiej Brytanii i jego ważna baza marynarki wojennej. Teren zajmujący ponad 6 kilometrów kwadratowych to Skała Gibraltarska i wąskie zabudowania wokół niej. Na szczyt, z którego widać wybrzeże Afryki wjechać można kolejką Cable Car. Warto wcześniej kupić bilety online – TUTAJ, bo są tańsze i ominiemy kolejki.

Na szczycie pełno jest małp, które są większą atrakcją niż wszystko inne wokół. Na Europa Point znajduje się pomnik Gen. Sikorskiego, który zginął tu w katastrofie lotniczej.

Close Menu