Zwiedzanie Almuñecar – atrakcje turystyczne.

Miast w okolicy jest wiele… jednak to pobyt w Almuñecar daje najwięcej radości. Zwiedzanie tego śródziemnomorskiego miasteczka często zadziwia gdyż ilość atrakcji, która została w nim ulokowana wystarczyłaby dla niejednej europejskiej stolicy. Jednak biorąc pod uwagę tradycje wywodzące się jeszcze z czasów Cesarstwa Rzymskiego nie może nas dziwić, że na dobre poznanie Almuñecar trzeba przygotować więcej niż jeden dzień. Postaramy się wymienić najważniejsze atrakcje turystyczne w  Almuñecar. Jeśli chcesz się dowiedzieć co zobaczyć w Almuñecar, ta strona jest dla Ciebie.

Zamek San Miguel – zwiedzanie śladami Fenicjan.

Castillo San Miguel w Almuñecar to zespół pałacowy z Muzeum Archeologicznym zbudowany przez Fenicjan, przebudowany i używany jako forteca przez Rzymian, następnie przejęty przez Arabów z dynastii Nasrydów, który stał się też miejscem ich pochówku. Od XVI wieku pod panowaniem króla katolickiego Fernanda przechodził przebudowę, co obrazują makiety znajdujące się w Muzeum Archeologicznym. Dobudowano fosę, most zwodzony oraz imponujące wejście z okrągłymi wieżami. W czasie wojny o niepodległość z Francją zamek został zrujnowany i służył jako cmentarz. W XVIII wieku zamek został odbudowany a dziś znajduje się na jego terenie muzeum miasta Almuñecar.
 

Adres: Castillo de San Miguel, 18690 Almuñecar, Granada

Bilety: dorośli 2,35€, dzieci do 15 lat oraz dorośli powyżej 65 lat 1,60€, grupy min. 15 osób 1,30€
Godziny otwarcia:
Od 1 listopada do 31 marca: od wtorku do soboty 10:00-13:30 i 16:00-18:30, niedziela 10:00-13:00, poniedziałki zamknięte
Od 1 kwietnia do 16 września: od wtorku do soboty 10:00-13:30 i 17:00-19:30, niedziela 10:00-13:00, poniedziałki zamknięte
Od 1 lipca do 15 września: od wtorku do soboty 10:00-13:30 i 18:30-21:00, niedziela 10:00-13:00, poniedziałki zamknięte
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Rzymski akwedukt w Almuñecar – zwiedzanie najstarszych zabytków architektury i inżynierii.

Akwedukt oraz łaźnie rzymskie w Almuñecar to najstarsze i najlepiej zachowane tego typu obiekty w Andaluzji. Rzymski akwedukt miał 7 kilometrów długości i służył do dostarczania wody do miasta. W I w.n.e. gdy Rzymianie zbudowali w Almuñecar Fabrykę Solanek wzrosło zapotrzebowanie na wodę, którą miały dostarczyć ówczesne wodociągi. Akwedukt służył także do nawadniania żyznych gleb od Rio Verde do Rio Seco, na których uprawiano owoce tropikalne oraz jako węzeł kanalizacyjny. Obecnie Akwedukt składa się z pięciu części, najdłuższa ma 130 metrów długości i 17 łuków i znajduje się w Torrecuevas. Zwiedzanie akweduktu to także możliwość zobaczenia krajobrazu typowego dla interioru Hiszpanii.

 
Wstęp jest bezpłatny
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwiedzanie Factoria de Salazones w Almuñecar – starożytne przetwórstwo ryb.

Jedna z najstarszych fabryk solankowych i ryb w Andaluzji znajduje się właśnie w tym małym miasteczku na Costa Tropical. Zwiedzanie Almuñecar nie może się obejść bez tego miejsca. Jest ono najstarszym wykopaliskiem archeologicznym w Almuñecar. Pierwsze wzmianki na temat przetwórstwa rybnego w Almuñecar sięgają I w.n.e. Transport i sprzedaż ryb i soli z portu w Almuñecar odbywał się na terenie całego Morza Śródziemnego, szczególnie do miast Kartagina, Rzym i Korynt. Odkrycia w 1970 roku dokonał Manuel Sotomayor i Enrique Pareja. Podczas prac archeologicznych znaleziono około 700 monet z tamtego okresu. Ruiny Factoria de Salazones znajdują się na terenie starego miasta, na zachodnim stoku wzgórza z Zamkiem San Miguel. Pozostałości fabryki mają wygląd labiryntu, są to dziesiątki prostokątnych pomieszczeń w których wykonywano czynności od mycia i solenia ryb, przez prace administracyjne i magazynowe. Badania archeologiczne wykazały, że fabryka działała od końca V w.p.n.e. do przełomu I i II w.p.n.e. Z mostu nad wykopaliskiem widać ówczesną sieć wodociągową. Udokumentowane jest także istnienie pierwszej fenickiej osady z VIII w.p.n.e.

 
Wstęp jest bezpłatny
 
 
  

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Kościół Wcielenia w Almuñecar – zwiedzanie śladami stylu Mudajer.

Kościół Wcielenia w Almuñecar został zbudowany pod koniec XVI wieku. Jest pierwszą świątynią w prowincji Granada kończącą ze stylem budownictwa Mudejar, najbardziej charakterystycznego dla regionu Andaluzji na przełomie epok Średniowiecza i Renesansu. Jego fundamenty znajdują się na szczycie rzymskiego zbiornika wodnego. W trakcie budowy kościoła odnaleziono kilka grobowców pochodzenia fenickiego oraz z II w.p.n.e. Główna kaplica kościoła w Almuñecar została zbudowana po wojnie domowej trwającej w Hiszpanii w latach 1936-1939.  Msze święte odbywają się codziennie o 20:00, w niedziele o 9:00, 12:00 i 20:00. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Adres: Calle Puerta de Granada 1, 18690 Almuñecar, Granada

 

 

Pałac la Najarra w Almuñecar – tyrystyczne źrodło zwiedzania Andaluzji.

Pałac la Najarra w Almuñecar to budynek w stylu neoarabskim na wzór tradycyjnego arabskiego domu-ogrodu. Został zbudowany w połowie XIX wieku obok dawnej cukrowni. Zjawiskowy wygląd Pałacowi la Najarra nadają dekoracja z kafli przy oknach i podłogach oraz freski na ścianach wewnątrz budynku. Pałac otoczony jest ogrodem, w którym obfitują cyprysy i palmy. Obecnie jest to siedziba Miejskiej Izby Turystycznej i Miejskiego Biura Informacji Turystycznej.
 
 
Wstęp jest bezpłatny
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Park botaniczny El Majuelo w Almuñecar – odpoczynek a nie tylko zwiedzanie.

Park botaniczny El Majuelo w Almuñecar to ogród ze skupiskiem wielu tropikalnych i subtropikalnych roślin i drzew z wszystkich tropikalnych regionów świata jak Ameryka Południowa, Afryka, wyspy Filipiny czy Australia. Almuñecar leży na Costa Tropical, czyli terenie o szczególnym klimacie.  Dzięki łagodnym zimom i upalnym latom uprawiane są tu: mango, papaje, awokado, granaty, chirimoya, figi, karambola, banany i migdały. Park botaniczny El Majuelo znajduje się w samym centrum miasteczka Almuñecar obok Fabryki Solanek i Zamku San Miguel. Latem, w każdy weekend odbywa się tu poranny targ a wieczorami, także z myślą o turystach, organizowane są różnego  rodzaju wydarzenia kulturalne i artystyczne, jak festiwale flamenco czy festiwale gastronomiczne o randze międzynarodowej.
 
 
Godziny otwarcia: codziennie 8:00-22:00

Wstęp jest bezpłatny

 

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Park ornitologiczny Loro Sexi w Almuñecar – zwiedzanie z myślą o dzieciach.

Park ornitologiczny Loro Sexi w Almuñecar liczy ponad 100 różnych gatunków ptaków, gadów i ssaków. Na terenie parku znajduje się także Jardin de Cactus czyli mini park kaktusów sąsiadujący bezpośrednio z zamkiem Castillo San Miguel. Wielokolorowe papugi, tukany, kakadu, łabędzie, kaczki, pawie, a także żółwie, lemury i wiele innych w otoczeniu egzotycznej roślinności to niezła frajda dla dzieci i relaks dla dorosłych.
 
 
Bilety: dorośli 4€, dzieci 4-12 lat i dorośli powyżej 65 lat 2€, dzieci do 4 lat gratis, grupy powyżej 25 osób 3,50€
Godziny otwarcia:
Od października do marca: 10:30-14:00 i 16:00-18:00
Kwiecień, maj, czerwiec i wrzesień: 10:30-14:00 i 17:00-20:00
Lipiec i sierpień: 10:30-14:00 i 18:00-21:00

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Akwarium morskie w Almuñecar.

Wizyta w Akwarium w Almuñecar to podróż przez ekosystem i morską faunę Morza Śródziemnego. Akwarium to 20 zbiorników wodnych, około jednego miliona litrów wody, panoramiczny tunel o długości 17 metrów, ekspozycja zdjęć z dna morskiego u wybrzeża Almuñecar oraz wiele gatunków morskich stworzeń jak: rekiny, meduzy, koniki morskie, żółwie i wiele innych.
Budynek składa się z dwóch poziomów. Na pierwszym od wejścia znajdziemy kolejno: projektory z filmami, meduzy, bezkręgowce, zawilce, jeżowce, rekinowate, koniki morskie, homary, ryby tropikalne, gatunki pelagiczne. Na poziomie drugim znajdziemy kolejno strefy: płytki skalisty ekosystem z organizmami jak małże, jeżowce, gąbki, wodorosty, następnie plaże i piaszczyste dno z organizmami i drapieżnikami, roślinowate pochodzenia lądowego, jaskinie, koralowce, podwodne łąki, strefa głębokiego dna morza powyżej 150 metrów i oceanarium z tunelem w którym znajdziemy najdostojniejszy okaz z rodziny drapieżnych ryb-rekina.
 
 
Bilety: dorośli 12€, dzieci 4-12 lat i dorośli powyżej 65 lat 9€
Godziny otwarcia:
Czerwiec, lipiec i sierpień: 10:00-14:00 i 18:00-22:00
Maj i wrzesień: 10:00-14:00 i 17:00-21:00
Pozostałe miesiące: 10:00-14:00 i 16:00-20:00
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Park wodny Aquatropic w Almuñecar – ubaw dla dzieci i  dorosłych.

Park wodny poleca niezliczoną ilość atrakcji jak: zjeżdżalnie wodne typu kamikaze, zig-zag, black hole, hidrotubo, baseny, jacuzzi, plac zabaw wodnych dla dzieci i wiele innych.
 
 
Bilety:
Całodniowe: dorośli 21€, dzieci 12-15 lat 16€, dzieci 4-11 lat 15€, emeryci powyżej 65 lat 16€, niepełnosprawni 16€
Wstęp popołudniowy od 13:00: dorośli 14,50€, dzieci 12-15 lat 12€, dzieci 4-11 lat 11 €, emeryci 12€
Wstęp rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci): 57€
Pakiet friends dla 4 dorosłych: 76€
Godziny otwarcia: od czerwca do września 11:00-19:00
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum i Ogród Bonsai w Almuñecar – jakbyś zwiedzał Japonię.

Muzeum i Ogród Bonsai to kolekcja ponad 200 gatunków japońskich, azjatyckich i europejskich drzewek
znajdująca się na powierzchni ok 2000m2 prywatnej posesji w centrum miasta Almuñecar.
Stworzony przez miłośników Japonii w celu promowania japońskiej kultury oraz szacunku do przyrody.
Na terenie oprócz drzewek znajdziemy buddyjskie popiersia, zdobienia, fontanny a także mini ogród z żółwiami.
 
 
Bilety: dorośli 2€, dzieci 5-12 lat oraz emeryci 1€
Godziny otwarcia:
Od wtorku do soboty 10:30-14:00 i 18:00-20:00
Niedziela i poniedziałek: 10:30-14:00
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Almuñecar – Andaluzyjskie miasteczko jak każde inne?

Almuñecar to miasteczko turystyczne na wybrzeżu Costa Tropical w prowincji Granada. Almuñecar położone jest zaledwie godzinę drogi od Malagi, czyli najbliższego lotniska. Na zwiedzanie Almuñecar warto poświęcić minimum 1 dzień.  Łagodny klimat zimą i upalne lato spowodowały rozkwit całorocznej turystyki tak w Almuñecar jak i pobliskich tzw. białych wiosek czyli pueblos blancos jak Nerja, Frigiliana, Torrox i Salobreña. Almuñecar to kurort wypoczynkowy wybierany szczególnie przez hiszpańskich turystów, dlatego ceny nie są wygórowane. Almuñecar było głównym nadmorskim miastem królestwa Granady, wybrane przez dynastię Nasrydów jako miejsce odpoczynku. Pierwszymi osadnikami w Almuñecar byli Fenicjanie, później Rzymianie i Arabowie, aż do panowania Chrześcijan. Pozostałości z każdego okresu są widoczne w architekturze, kulturze i zwyczajach. Fabryka Salazon de pescado czyli wytwórnia solanek i ryb stworzona w wyniku kolonizacji punickiej stała się podstawą rozwoju handlu w miasteczku. Do dziś rybołówstwo obok rolnictwa i turystyki są głównymi gałęziami przemysłu.

Almuñecar ma wiele do zaoferowania pod kątem odpoczynku i rekreacji. Piękne plaże z zapleczem sportowym, park wodny, park ornitologiczny czy muzeum drzewek bonsai to przykładowe atrakcje dla dorosłych i dzieci. Miasto dba o kulturalną i artystyczną oprawę. Almuñecar to także doskonała baza wypadowa do Granady, szczególnie aby zobaczyć wpisany na listę UNESCO zespół pałacowy Alhambra.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji o Almunecar w języku hiszpańskim

Pogoda w Almunecar

Close Menu