Plaże w Almuñecar

Almuñecar w prowincji Granada to miasteczko turystyczne z 19 kilometrami linii brzegowej i 18 plażami. Centralną i najbardziej popularną plażą jest San Cristobal. Przy tej właśnie plaży znajdują się największe i najlepsze hotele w Almuñecar jak Hotel Almuñecar Playa Spa.

W Almuñecar znajdziemy różnorodność plaż. Od tych ukrytych w klifach na terenie Parku Narodowego Cerro Gordo, przez dzikie i prywatne plaże jak Playa de Cabria koło hotelu Playacalida Spa po plaże nudystów jak Playa Naturista de Cantarrijan. 
Wszystkie plaże Almunecar są doskonale wyposażone w węzeł sanitarny. Plaże położone wzdłuż promenady:
Velilla, Puerta del Mar, San Cristóbal y La Herradura oferują mnóstwo atrakcji dla turystów jak: boiska do siatkówki plażowej, place zabaw dla dzieci czy punkty wynajmu sprzętu wodnego. Są one wyróżnione przez ICTE czyli hiszpański instytut badania jakości turystyki nagrodą Q czyli spełniają najwyższe standardy jakości, także pod względem czystości wody.
Przy każdej plaży znajdują się bary i restauracje tzw. chiringuito oferujące świeże owoce morza, tapas i regionalne drinki. Plaże w Almuñecar są bardzo zadbane i regularnie sprzątane. Nie są to plaże podobne do tych z Karaibów, ale są typowe dla Morza Śródziemnego.

Okolice Almuñecar cieszą się wyjątkową czystością morza. To właśnie w tych okolicach, ze względu na znacznie mniejszy przemysł turystyczny, woda jest wyjątkowo czysta. Ze względu na te fakty możemy spotkać tu kraby, jeżowce i inne zwierzęta, które występują tylko przy idealnej czystości morza.

 

 

 

 

 

 

 

 

Close Menu